Tani i dobry laptop używany

Laptopy są obecnie najbardziej popularnym rodzajem komputerów ze względu na swoją mobilność oraz spore możliwości, a także komfort użytkowania. Cena nowych urządzeń jest dość duża, zwłaszcza pod względem bardziej wydajnych urządzeń. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup egzemplarza używanego. To bardzo opłacalne rozwiązanie, jednak warto zachować uwagę i kupować ze sprawdzonych źródeł, ponieważ daje to pewność otrzymania sprawnego i pozbawionego usterek sprzętu. Nieraz można liczyć nawet na gwarancję.
KUP TERAZ

Gdzie kupić używany laptop

Wiele osób przede wszystkim szuka używanego sprzętu komputerowego na serwisach aukcyjnych i internetowych tablicach ogłoszeniowych. Niestety, często są to sprzęty wystawiane przez osoby prywatne, które ze względu na niedostateczną wiedzę lub celowe oszustwo ukrywają różnego rodzaju usterki. Nie umożliwiają także zwrotów oraz nie dają gwarancji na komputery. Oczywiście, nadal można trafić na wiele świetnych okazji, ale jest to dobre rozwiązanie dla osób, które znają się na laptopach. Co w takim razie zrobić? Interesującym sposobem na zakup pewnego i dobrego komputera jest skorzystanie z ofert sklepów dystrybuujących sprzęt poleasingowy. Są to zazwyczaj urządzenia wykorzystywane w biurach do nieskomplikowanych zadań, które po krótkim okresie leasingu trafiają znów do obrotu. Kilkuletni laptop nadal świetnie spełnia swoją rolę i posiada wydajne podzespoły. Klienci takich sklepów mogą liczyć na gwarancję, wsparcie serwisowe oraz oryginalne oprogramowanie, a także rzetelny opis produktu - jeśli opis byłby niezgodny ze stanem faktycznym, klient ma prawo do odstąpienia od umowy.

Jaki wybrać używany laptop?

Wybór komputera w każdym przypadku zależy od potrzeb użytkownika. Obsługa przeglądarki internetowej oraz prostych programów biurowych nie wymaga korzystania z wyjątkowo wydajnego urządzenia, jednak jeśli ma ono być wykorzystane do bardziej zaawansowanych działań (np. obróbki audio czy grafiki), to lepiej postawić na mocniejszy sprzęt. Laptopy wyższej klasy są także polecane graczom, ponieważ gry wymagają sporo pamięci RAM, szybkiego dysku oraz dobrej karty graficznej i procesora. Kupując komputer do codziennych zastosowań, warto postawić na modele wyposażone w dysk SSD, który w dużym stopniu wpływa na prędkość pracy. Jeżeli sprzęt służy także do magazynowania większych plików, to optymalnym rozwiązaniem jest większa pojemność dysku, choć zaleca się także wykonywanie kopii zapasowych w chmurze lub na innym dysku zewnętrznym. Osoby lubiące oglądać seriale i pracujące na laptopie powinny wybierać wersje z większą przekątną ekranu, ponieważ dzięki temu wzrok użytkownika wolniej się męczy.

Laptopypoznan.pl

Szukając pewnego dostawcy produktów używanych, warto postawić na sprawdzony sklep, taki jak laptopypoznan.pl. Firma zajmuje się dystrybucją poleasingowego sprzętu komputerowego, który pochodzi od przedsiębiorstw regularnie wymieniających swoje urządzenia. Dzięki temu asortyment nie jest przestarzały oraz mocno wyeksploatowany. Zwykle był używany do prostych i niewymagających zadań. Zanim dany laptop używany zostanie dołączony do oferty sklepu, najpierw jest dokładnie sprawdzany przez fachowców, a także ewentualnie naprawiany. Eksperci wymieniają podzespoły w gorszym stanie, a do tego formatują komputer oraz czyszczą jego obudowę. Dzięki temu klienci laptopypoznan.pl mogą otrzymać stosunkowo tanie urządzenie, które będzie nie tylko działało szybko, ale także prezentowało się w pełni zadowalający sposób. Wysoka jakość sprzedawanych przez sklep towarów jest potwierdzona przez fakt, że każdy produkt z jego asortymentu jest objęty gwarancją. W każdym przypadku ceny laptopów są atrakcyjne.

Opinie 

Ostatnio kupowałem komputery do mojego biura i skorzystałem z urządzeń poleasingowych od laptopypoznan.pl i jestem bardzo zadowolony. Zapłaciłem naprawdę niewiele za wysokiej klasy sprzęt, który działa jak nowy. Dzięki temu udało mi się zaoszczędzić budżet i zainwestować go w inne urządzenia. Co prawda po kilku miesiącach jeden z piętnastu laptopów miał jakieś problemy z działaniem, ale fachowcy sklepu w ekspresowym tempie dokonali naprawy, dlatego polecam serdecznie - naprawdę profesjonalna firma.
Karol
Razem ze wspólnikami kupiliśmy kilka laptopów i komputerów stacjonarnych do biura i jesteśmy bardzo zadowoleni. Poleasingowy sprzęt to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Dzięki temu ostatecznie udało nam sie wyposażyć całą firmę w nowe urządzenia, a nie tak jak zakładaliśmy na początku, tylko część. Obsługa sklepu bardzo miła, no i eksperci dobrze nam doradzili w wyborze urządzeń, dlatego wszystko działa po naszej myśli. Firma naprawdę godna polecenia!
Dominik